DHI Yöntemi ile Saç Ekimi

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte,özellikle erkeklerin en sık yaşadığı problemlerden biri olan saç ekiminin çözümü de kolaylaştı.Günümüzde en çok kullandığımız iki yöntem FUE ve DHI.

Genetik olarak dökülmeme özelliğine sahip ense ve kulak arkası bölgesinden,0,7-1 mm lik mikro motorla tek tek ve zarar vermeden kökleri almak mümkün.Her hangi bir şekilde ense bölgesinde iz kalmaması da hastalar açısından son derece önemli bir avantaj.Donör alanı yetersiz olan kişilerde ekim için sakal ve göğüs kıllarını da kullanabiliyoruz.

DHI yönteminde kullanılan Choie iğneleri işlem kalitesi açısından büyük bir avantaj sağlamakta.Ekim sırasında saçlara istenilen şekilde yön verilebilmekle birlikte,santimetre kare başına düşen kök sayısı daha fazla ve işlem sonrası greft kaybı daha az olmakta,bütün bunlar hasta için bir avantaj oluşturmakta.

Gelişen yeni tekniklerle birlikte saç ekimi işlemi artık daha başarılı sonuçlar vermekte ve eskiye göre iyileşme süresi daha kısa zamanda tamamlanmakta,tabii ki sağlığın her alanında olduğu gibi bu işlemi de profesyonel bir ekibe yaptırmak çok önemli

Saç ekimi işlemi yaklaşık 6-8 saat sürmekte,işlem sonrası ikinci gün yıkama yapılmakta,kızarıklık ve kabuklanma 7-10 gün içinde sona ermekte ve hasta sosyal ve iş  hayatına üçüncü günden sonra devam etmektedir.Ekilen saçlar işlem sonrası 6-8 hafta içinde dökülür ve tekrar dördüncü aydan sonra çıkmaya başlar.Süreç biraz uzun olduğu için işlemi yaptıranların sabırlı olması gerekir.

Kişinin kendi saçından yapılan otolog bir işlem olduğu için,kendi saçının yapısında ve kalitesinde yeni saçlar çıkar.Bazen kişinin dökülen alanının çok fazla olması,saç yapısının ince ve zayıf olması,donör bölgenin yeterli olmaması gibi nedenlerle ikinci bir seans gerekebilir.


Tedavi Yöntemleri

Medya

Alternatif Tedavi Yöntemleri

Kupa Terapisi (Hacamat)

Kupa Terapisi (Hacamat)

Kupa terapi, bir nevi boşaltım tedavisi olup hastalığa yol açan zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlar.

Ozon Terapi

Ozon Terapi

Hayat döngüsünde büyük yeri olan oksijen tıbbi tedavilerde de büyük önem taşımaktadır.

Hirudoterapi (Sülük Tedavisi)

Hirudoterapi (Sülük Tedavisi)

Sülüklerin bünyelerinde 104 farklı biyoaktif madde sayesinde vücuttaki pis kanı emerek toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Merhaba
Sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.
kapat